Nasza historia

W 1993 firma zostaje przeniesiona do Polski

Działalność produkcyjna materiałów dla elektrycznych linii przesyłowych rozpoczęła sie w 1919 roku w Nossebro na południu Szwecji w firmie Necks Verkstäder AB. Rynkiem zbytu był wtedy rynek materiałów dla dystrybucji i przesyłu energii elektrycznej w Szwecji.

Komponenty dla pierwszej na świecie linii 400 kV, wykonanej w 1952 roku, pochodziły z tej fabryki. Później zaczęto również eksportować materiały do Azji, na Środkowy Wschód i do Afryki.

W 1993 roku fabryka została przeniesiona do Polski do Torunia.

Obecnie Necks Industrial Metal Products Sp. z o.o., jest firmą produkcyjną w grupie Necks Electric Holding AB, sprzedającą w krajach Skandynawskich poprzez spółki handlowe należące do grupy. Jest częścią grupy Addtech AB dostarczającą produkty związane z magazynowaniem, transmisją oraz dystrybucją energii elektrycznej, a także produkty związane z bezpieczeństwem, instalacjami oraz połączeniami elektrycznymi. 

Dysponujemy rozbudowanym parkiem maszynowym pozwalającym na obróbkę stalowych kształtowników i profili zamkniętych, gazowe cięcie blach o zróżnicowanej grubości, wyginanie prętów i rur, a także formowanie na gorąco. Spawamy elementy stalowe zgodnie z normą ISO 3834-2.