Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
This website uses cookies to improve the use of website access and resource management. Further from this website signifies the continuation of this state of affairs.

Polityka Prywatności / Privacy policy    Akceptuje
Accept

Historia

Działalność produkcyjna materiałów dla elektrycznych linii przesyłowych rozpoczęła sie w 1919 roku w Nossebro na południu Szwecji pod nazwą Necks Verstäder AB. Rynkiem zbytu był wtedy rynek materiałów dla dystrybucji i przesyłu energii elektrycznej w Szwecji.

Komponenty dla pierwszej na świecie linii 400 kV, wykonanej w 1952 roku, pochodziły z tej fabryki. Później również eksportowano materiały do Azji, na Środkowy Wschód i do Afryki.

W 1993 roku fabryka została przeniesiona do Polski do Torunia by podnieść konkurencyjność.

Obecną nazwą jest Necks Industrial Metal Products Sp. z o.o., i stanowi jednostkę produkcyjną w grupie Necks Electric Holding AB, która to sprzedaje w krajach Nordyckich poprzez spółki handlowe należące do grupy.

Grupa Necks Electric stanowi część grupy biznesowej Addtech Energy. Addtech Energy dostarcza produkty związane z magazynowaniem, transmisją oraz dystrybucją energii elektrycznej, a także produkty związane z bezpieczeństwem, instalacjami oraz połączeniami elektrycznymi. Klienci należą główne do sektora energetycznego oraz telekomunikacyjnego, a także motoryzacyjnego. Firma Addtech AB jest notowana na giełdzie papierów wartościowych w Sztokholmie.

ADTECH