Historia

Działalność produkcyjna materiałów dla elektrycznych linii przesyłowych rozpoczęła sie w 1919 roku w Nossebro na południu Szwecji pod nazwą Necks Verstäder AB. Rynkiem zbytu był wtedy rynek materiałów dla dystrybucji i przesyłu energii elektrycznej w Szwecji.

Komponenty dla pierwszej na świecie linii 400 kV, wykonanej w 1952 roku, pochodziły z tej fabryki. Później również eksportowano materiały do Azji, na Środkowy Wschód i do Afryki.

W 1993 roku fabryka została przeniesiona do Polski do Torunia by podnieść konkurencyjność.

Obecną nazwą jest Necks Industrial Metal Products Sp. z o.o., i stanowi jednostkę produkcyjną w grupie Necks Electric Holding AB, która to sprzedaje w krajach Nordyckich poprzez spółki handlowe należące do grupy.

Grupa Necks Electric stanowi część grupy biznesowej Addtech Energy. Addtech Energy dostarcza produkty związane z magazynowaniem, transmisją oraz dystrybucją energii elektrycznej, a także produkty związane z bezpieczeństwem, instalacjami oraz połączeniami elektrycznymi. Klienci należą główne do sektora energetycznego oraz telekomunikacyjnego, a także motoryzacyjnego. Firma Addtech AB jest notowana na giełdzie papierów wartościowych w Sztokholmie.

ADTECH